Старовинні замки: Золота підкова Львівщини

  Старовинні замки незрівнянні за своєю красою та загадковістю, вони приховують у своїх стінах чимало історичних подій та таємниць. Найбільш відомими замками Львівщини є – Олеський, Підгорецький та Золочівський замки, які оточують Львів із східної сторони у формі підкови. Золота підкова Львівщини – саме цей маршрут є найбільш популярний серед туристів.
   Олеський замок збудований на вершині пагорба у ХІІІ ст. спадкоємцем Данила Галицького та є одним із найдавніших замків України. Зараз замок функціонує як музей у якому зібрано сотні унікальних творів живопису, скульптури, прикладного мистецтва X–XIX століття. У експозиції замку є одна з найбільших в Україні унікальна колекція дерев'яних скульптур. Не менш вражаюча колекція картин, портретів, величезне полотно "Битва під Віднем" та шпалери брюссельської мануфактури («Одісей на полюванні» і «Поліфем»). У одній із кімнат зберігається відреставрований іконостас Федора Сеньковича та надгробок Ганни Сенявської.
  У підземеллях замку споруджений колодязь глибиною в 42 метри. Здавна вважалось, що у колодязі існує потаємний хід, та після землетрусу частина колодязя обвалилася, а таємний хід так і не був знайдений. Поруч з замком знаходиться будівля монастиря ордена Капуцінів побудованого у 1739 році.
  В Олесько також варто оглянути готичний Троїцький костел збудований у 1481 року, біля якого стоїть кругла оборонна дзвіниця, залишки валів, що оточували місто та старовинні надгробки на місцевому кладовищі.
Olesko Castle 
 
  Підгорецький замок побудований в XVI столітті, у стилі пізнього ренесансу. Саме цей замок вважався найрозкішнішою резиденцією Європи. Свого часу тут відбувались бали та військові паради. Для численних гостей та їх слуг біля замку збудували корчму-заїзд, яка збереглась до сьогодні. Колись тут зупинявся навіть Оноре де Бальзак. Службові приміщення навколо чудового палацу утворювали двір з терасою.
  З трьох сторін палац оточений глибоким ровом а з північного боку є тераса де проводились зйомки фільму "Д'Артаньян і три мушкетери". Навпроти замку побудований костел в 1756р. за проектом Вацлава Жевуського. Прикрашали палац та храм відомі скульптори і художники. В 1787 р. власником села Підгірці став Северин Жевуський. Його нестримне бажання до самозбагачення підштовхувало його на пошуки скарбів, а в підземеллях замку влаштував алхімічну лабораторію, де намагався перетворювати неблагородні метали в золото. Замок почав занепадати і багато цінних творів мистецтва зникло.
Pidgoretski Castle 
 
  Золочівський замок споруджений у ХVІ ст. на найвищому пагорбі Золочева та має вигляд цитаделі з бастіонами. Побудовані з каменю мури, з середини укріплені земляним насипом, служили для захисту від гарматних ядер. У фортецю можна було потрапити через браму по підвісному мосту. На подвір'ї замку можна оглянути виїзну вежу, Китайський палац, великий житловий палац, який свого часу відрізнявся справжньою розкішшю.
  Прекрасна давня легенда Золочівського замку пов’язана з двома таємничими каменями з зашифрованими посланнями тамплієрів що не розшифровані і досі. Їх знайшли поблизу Золочева, у глухому лісі. Люди розказували, що біля цих каменів чіпляється блуд. А ще невідомий художник зобразив на кам’яному полотні якісь давні символи — два вінки, терновий і з живих квітів, які переплелися, мов дві обручки.
Zolochivski Castle