Зимовий відпочинок на лижах

   Найбільш популярним, доступним та захоплюючим активним відпочинком в Карпатах зимою звичайно ж є гірські лижі. Це один з найстаріших видів активного відпочинку, але з роками кількість бажаючих освоїти лижі не зменшується, адже на курорті будь-який новачок може отримати кілька уроків у досвідченого інструктора і вже за кілька днів чудово самостійно кататись. До того ж, зараз набагато якісніший і різноманітніший гірськолижний сервіс, ніж років 10 назад. Майже у всіх гірськолижних курортах є спуски як для професіоналів, так і для новачків.
   Рух на лижах, ймовірно, з’явився після винаходу снігоступів, що поступово модернізувалися до сучасного стану гірських лиж. “Батьком” таких перетворень вважають норвежця Сандре Норгейма. Саме він винайшов спеціальні кріплення, що дозволяють здійснювати повороти і керувати лижами під час спуску з пагорбів. А на початку ХХ століття австрієць Ханс Шнейдер вигадав особливу техніку рухів тіла людини, яка отримала назву Arlberg на честь регіону проживання автора. Саме вона зробила гірські лижі популярним і доступним для кожного видом спорту і розваги.
    Гірськолижний туризм найбільш розвинений з усіх видів екстримального туризму в Україні. На даний час функціонують чотири основні гірськолижні курорти: Буковель, Яблуниця, Славське та Драгобрат. 
    Курорт Буковель знаходиться неподалік від села Поляниця, Яремчанської міської ради, на висоті 900 метрів над рівнем моря, біля підніжжя гори Буковель, Івано-Франківської області. Завдяки вдалому розташуванню й унікальним кліматичним умовам, сніг тут випадає рано і у великій кількості, що в сполучені з ефективною роботою по снігонапиленню і підготовці трас забезпечує прекрасне снігове покриття, яке зберігається аж до середини травня. До послуг відпочиваючих діють пункти прокату гірськолижного спорядження і лижна школа. 
    Курорт Яблуниця знаходиться практично на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей, недалеко від знаменитого Яблуницького перевалу. Там є 10 бугельних підйомників, довжиною від 100 до 1100 метрів. Лижні траси різного рівня складності роблять курорт привабливим як для початківців, так і для професіоналів.  
Історія розвитку відпочинкового туризму та гірських видів лижного спорту в районі Славських Карпат почалася досить давно, ще в XVIII столітті. Сколівські землі разом з всією Тухольщиною перейшли тоді до рук спритних панів – Генделя і Шмідта, які влаштували тут пансіонати: мальовничі місця і лагідний клімат приваблювали сюди на забави вельможне панство. Сьогоднішнє Славсько взимку – це просто рай для лижників: гірськолижні траси європейського рівня, крісельні і бугельні підйомники, багато туристичних баз відпочинку.
    Драгобрат – найбільш високогірна лижна база українських Карпат, розташована на висоті 1400 метрів над рівнем моря, на стику хвойних лісів і альпійської зони, у підніжжя гори Стіг і гірського масиву, поряд знаходяться вершини г.Жандарми і г.Близниця. Для відпочиваючих є три підйомники з трасами від 500 до 2500 метрів, прокат гірськолижного спорядження і сноубордів. Підковоподібне розташування гір Свидовецького хребта і наявність великого сніжного покриву (до 5 метрів) роблять Драгобрат привабливим місцем для сноубордистів.
    Отже, місць зимового відпочинку в Карпатах безліч. Кожен може обрати на свій смак і фінансові можливості те, що найбільш підходить. Останнім часом на території гірськолижних курортів на новорічні та різдвяні свята проводять різноманітні театральні дійства, які відображають культуру та побут місцевих жителів, і це є ще більший привід, щоб провести незабутній зимовий відпочинок в оточені мальовничої природи Карпат, отримати багато позитивних вражень.