Верхова їзда – активний відпочинок та лікування.

   Кожен з нас хоча б раз у житті мріяв відчути себе королем чи королевою, спостерігати, як виконують твої побажання та підкорюються виключно тобі. Але майже всі особи голубої крові мають вельми благородне і як виявляється корисне для здоров’я захоплення – це верхова їзда.
   Відчуття нестримної швидкості, радість польоту та дитячої безтурботності можна отримати верхи на коні. Підкоривши собі таку велику тварину, відразу почуваєш себе лідером. Для тих, хто вперше освоює мистецтво верхової їзди, важливо не боятися коня, а показати хто є головним, бо інакше кінь просто не буде слухняно виконувати команди.
 
   Коні є благородними та товариськими тваринами і мають дуже сильну енергетику, яку вони вміють віддавати людям, та котра здатна не лише покращити настрій, але і вилікувати фізичні та душевні захворювання.
 
   Та навіть лікування таких серйозних і здавалось би важко виліковних дитячих захворювань як ДЦП, аутизм, епілепсія, порушення осанки, астма, захворюваннях серця та багато інших хвороб коням також під силу. Методика такого приємного та ефективного лікування називається – іпотерапія. Суть полягає в тому, що хвора дитина сідає верхи на коня і за допомогою інструктора та лікаря спочатку просто сидить, потім вже виконує певні вправи та ігри. Хоча вправи і називаються акробатичними, вони виконуються дуже легко - це нахили вперед та назад, лягання на круп (зад) коня, розтягнення м’язів. Окрім цього, дитина вчиться спілкуватись з конем, чистить його, гладить, годує смаколиками. Під час заняття з кіньми відбувається не тільки біомеханічне одужання, а й психічне. Позитивний лікувальний ефект при іпотерапії є завжди. Лікувальна верхова їзда в Україні досі вважається альтернативним і нетрадиційним методом, а ось в Англії давно визнали цей метод як панацею від багатьох недуг і він захищається самою королевою.
 
   Чому саме коні мають лікувальний вплив на людину? По-перше, тіло коня має вищу температуру ніж тіло людини на кілька градусів, завдяки цьому людський організм отримує термальну обробку та набагато краще функціонує. По-друге, під час іпонотерапії відбувається одночасне тренування слабких м’язів та розслаблення напружених. По-третє, покращується рівновага і досягається стійка орієнтація у просторі.
 
   Регулярна верхова їзда активізує обмін речовин, перешкоджає надмірному відкладенню жиру, виробляє красиву осанку. А ще катання верхи забезпечує активне навантаження на весь скелет, мускулатуру і внутрішні органи вершника, і в той же час дозволяє дозувати фізичне навантаження, не призводячи до перевтоми. Виявляється, кінь, рухаючись, стимулює у вершника роботу більше сотні м’язів. Тобто, людина під час верхової їзди напружує руки, ноги, спину, шию, зосереджує увагу. Її м’язи не лише працюють, але й масажуються.
 
   Отже, якщо немає пігулок від недуги, то пам’ятайте, що коні завжди будуть поруч. Вчені довели, що спілкування з тваринами навіть збільшує тривалість життя і налаштовує людину на позитив. Можливо, саме для Вас верхова їзда творитиме дива.