Зелений туризм у Виженці.

  Село Виженка в австрійські часи була відомим курортом, куди приїжджали туристи на відпочинок та оздоровлення, подихати свіжим повітрям та познайомитися з гуцульськими традиціями. Сьогодні Виженка повертає свою колишню популярність, як курорт. На гірських схилах розташовані садиби місцевих мешканців, котеджі для заїжджих туристів, церкви і каплички.
  Чимало пам’яток архітектури збереглося у Виженці, які привертають увагу туристів.
Майже у самому центрі села на пагорбі розташована пам’ятка дерев’яної архітектури національного значення - церква Івана Сучавського. Храм побудований у 1792 році та освячений на честь шанованого серед буковинців святого. За легендою, на місці де побудована церква раніше стояла капличка, збудована на згадку про перемогу селян над ордами хана Батия. Після численних реставраційних робіт у 1970 році пам’ятці було повернуто первісний вигляд. Поруч із храмом стоїть невелика дзвіниця, яка гармонійно поєднана з церквою, і разом вони складають неповторний храмовий ансамбль.
 
  З пагорбу, де розташовані церква із дзвіницею, відкривається чудовий вид на долину Виженки, село та на ще одну дерев’яну церкву села – Миколаївську.
Миколаївська церква побудована на початку ХХ століття у гуцульському стилі та розташована при дорозі. Але найбільш цікавим обєктом Виженки на думку багатьох краєзнавців є кам’яна капличка, що знаходиться біля Миколаївської церква. Вона була побудована у 1848 році на честь відміни кріпосного права в Австрійській імперії. Надпис на капличці, виконаний невідомим автором та є закликом крізь віки поневоленого австрійськими феодалами українського селянства, розповідає про важку долю кріпаків напередодні скасування панщини. Тут сказано, що пани відняли у селян усі угіддя і все добро, зобов’язавши тричі на тиждень відробляти панщину, а тих, хто не з’являвся, наказували різками. Далі надпис нагадує про епідемії холери і голод, які лютували пізніше.
  Також у Виженці можна побачити вишукані вілли першої половини ХХ століття, які належали відомим громадським діячам. Одна з них побудована у 1925 році та збереглась до наших часів майже у первинному вигляді.
На березі річки Виженки лежить плесо, що нагадує невеликий басейн, утворений вимитою породою. Це, святе місце для євреїв, є колишньою лазнею-міквою просто неба. За легендою, вода в мікві має чудотворні властивості, проте, щоб отримати благословення, треба скупатися у ній голяком.
 
  Сьогодні це місце є не лише місцем паломництва іудеїв, а й місцем купання та оздоровлення відпочиваючих туристів.
 
Vyzenka  Vyzenka Church