Місто здоров'я та краси на Львівщині

   Курорт Трускавець є екологічно чистим краєм з багатою культурою, історією та звичаями. Природа Карпат нагородила це місто м’яким кліматом, чистим повітрям, лісами, джерелами мінеральної води та незрівнянними краєвидами. Як тільки потрапляєш у цю казку, відразу забуваються всі недуги, тут відпочиваєш душею.
   Про лікувальні властивості мінеральної води Трускавця було відомо з давніх часів, коли ще у місті видобували нафту, а воду що її супроводжувала використовували для лікування. У XVIII столітті аптекарем із Жовкви був проведений аналіз хімічного складу цієї води, а вже через кілька років лікар Антон Машек частково описав лікувальну дію мінеральних вод курорту. Дослідження показали, що цілющі властивості трускавецька мінеральна вода має через наявність у ній органічних речовин нафтового походження і саме тому у неї такий незвичний смак та специфічний запах. До речі, своє миле ім’я «Нафтуся» отримала через власні смакові властивості. Завдяки хімічному складу мінеральних речовин, якими збагачена ця вода, її можна порівнювати з гомеопатичними препаратами, що створені самою природою.
 
   Лікарі призначають лікування «Нафтусею» при захворюванні нирок та сечовивідних шляхів, органів травлення, при порушенні обміну речовин та функцій опорно-рухового апарату, а також при захворюваннях серцево-судинної та нервової системи. Вживання «Нафтусі» зазвичай складає по 100-250 г., три рази на день, за одну годину до прийому їжі. Мінімальний термін лікування становить 3-4 тижні, хоча, можна проводити лікування з перервами аж до повного одужання. Проте, існує один дуже важливий момент – «Нафтусю» варто пити лише у б’юветі, оскільки органічні речовини, якими вона збагачена швидко руйнуються при контакті з повітрям, а до б’ювету вона потрапляє без втрат своїх цілющих властивостей. Варто зауважити, що вміст органічних речовин у трускавецькій мінеральній воді набагато вищий ніж у водах різних європейських курортів і тому аналогів їй немає у цілому світі.
 
   Мінеральну воду «Нафтуся» добувають із трьох джерел: «Марія», «Софія» і «Броніслава». А ще у Трускавці є джерело слабо мінералізованої води – «Юзя». Ця вода містить речовини гліцеринового походження, що сприятливо впливають на шкіру, забезпечують здоровий вигляд та еластичність, але вживати її можна тільки за призначенням лікаря.
 
   Для зовнішнього застосування у Трускавці використовують й інші мінеральні води у вигляді ванн, полоскань, зрошень, гідромасажу та інгаляцій. Ванни з мінеральною водою особливо ефективні у якості додаткового лікування серцево-судинної системи, цукрового діабету та порушення обміну речовин. Басейн з мінеральною водою і мінеральну сауну відвідують усі, хто бажає відновити функції суглобів та м’язів. Мінеральний душ та перлові ванни сприяють ефективному лікуванню артритів, остерохондрозів і міозитів.
 
   Також у Трускавці успішно використовують лікування озокеритом. Це дуже рідкісна гірська порода, ззовні схожа на віск, яка складається з суміші твердих вуглеводів нафтового походження і має високу теплоємність. А також озокерит має протизапальну та обезболюючу дію. Лікарі-бальнеологи рекомендують застосовувати аплікації з озокериту для того , щоб підсилити терапевтичну дію «Нафтусі».
 
   Для відпочинку та лікування у Трускавці є широкий вибір санаторіїв на будь-який смак та гаманець. Вартість залежить від рівня обслуговування, бо практично у кожному санаторії встановлено сучасне діагностичне та лікувальне обладнання. Щоб підвищити ефективність водолікування широко використовують різноманітні види фізіотерапевтичних процедур, лікувальну фізкультуру та масаж. Досвідчені фахівці проводять об’єктивну діагностику організму, підбирають особисто для кожного комплекс процедур, які допоможуть поправити здоров’я. Чимало людей вже після першого лікування трускавецькими водами відчули полегшення, а багато хто взагалі забув про свої недуги.
 
   Окрім санаторіїв у Трускавці є багато пансіонатів, сучасних готелів, приватних вілл та садиб, де кожного відпочиваючого з радістю приймуть, запропонують хороший рівень сервісу та допоможуть організувати чудовий відпочинок. Також у місті функціонує три музеї – це музей історії міста-курорту, музей художника Михайла Біласа і Єпархіальний музей. Вільний час можна провести у численних ресторанчиках, кав’ярнях, сучасних кінотеатрах, нічних клубах, а для любителів активного відпочинку - у спортзалах і на тенісних кортах. Якщо заманеться помандрувати, то можна обрати один з екскурсійних турів по містах Західної України, або автобусні екскурсії до Львова, відвідини національного парку «Сколівські бескиди», підйом на гору Тростян на канатно-крісельній дорозі. Незабутні враження залишаться після екскурсія у Почаївську лавру, де можна побачити чудотворну ікону Матері Божої. Любителям романтики запропонують здійснити екскурсію по старовинних замках.
 
   Насправді в Україні є багато місцин, де кожен може отримати заряд позитивної енергії та хорошого настрою. Трускавецькі здравниці відкриті круглий рік для кожного, хто потребує спокою, оздоровлення та просто корисного і якісного відпочинку.
 
   Відвідавши місто-курорт Трускавець стає зрозуміло, що відмінне водолікування та хороший рівень сервісу можна отримати в нашій країні. На сьогодні відпочинок у Трускавці є досить престижним і багато людей обирають для себе і своєї сім’ї оздоровлення саме тут.
 
Трускавець ласкаво запрошує кожного.